AKİT SON DAKİKA
MEKKE CANLI YAYINMEDİNE CANLI YAYIN

AB Bakanı Bağış'tan Açıklama

İSTANBUL Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kabinedeki değişikliği değerlendirirken, "AK Parti, hizmet odaklı siyasi harekettir.

İSTANBUL Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kabinedeki değişikliği değerlendirirken, "AK Parti, hizmet odaklı siyasi harekettir. Bizim için şahısların değil, ülkenin çıkarları önemlidir. Makamlar, insanları yüceltmez, insanlar makamları yüceltir" dedi.

Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen Latin Amerika ve Karayipler Topluluğu (CELAC)-AB Zirvesi'ne katılmak üzere Şili'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

THY'nin tarifeli seferiyle Brezilya'ya, oradan da Şili'nin başkenti Santiago'ya gideceğini, Latin Amerika ve Karayipler Topluluğu (CELAC)-AB Zirvesi'ne katılacağını belirten Bağış, söz konusu toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ve hükümeti temsilen gittiğini anlattı.

Bağış, "Ziyaret çerçevesinde Avrupa Konseyi Başkanı, AB komisyon yetkilileri, AB üyesi ülkelerin başbakanları, bakanlarıyla görüşme imkanımız olacak. İrlanda'nın dönem başkanlığı çerçevesinde Türkiye-AB ilişkileri yeni bir ivme kazandırdı. Önümüzdeki aylarda yeniden fasıl açabilme çabalarımızı Santiago'da sürdüreceğiz, bu konuda kulisler yapacağız" dedi.

-Kabinede yapılan değişiklik-

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, bir gazetecinin, "Kabinede değişiklik yapıldı. Yeni değişiklikler de olacak mı-" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Onu Başbakan'dan başka kimse bilemez. Ama Başbakanımız 'Her an her şey olabilir' dedi. Önemli olan Türkiye'nin kalkınmasıdır, Türkiye'nin zenginleşmesidir. Bugüne kadar görev yapan arkadaşlarımız, çok önemli görevler ifa etti. Onlar şu anda belki başka kapasitelerle başka görevler yapacak. Görevi devralan arkadaşlarımız da bayrağı daha da ileriye götürmek için çalışacak. AK Parti, hizmet odaklı siyasi harekettir. Bizim için şahısların değil, ülkenin çıkarları önemlidir. Makamlar, insanları yüceltmez, insanlar makamları yüceltir."

Parti olarak bütün arkadaşlarının milletin teveccühünü kazanabilmek ve ülkeyi daha da aydınlık yarınlara taşımak için elinden gelen en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştığını aktaran Bağış, "Her birimiz verilen her görevi en iyi şekilde yapmak konusunda çaba içerisindeyiz. Yeni arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Görevi devreden arkadaşlarımıza da üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.